تبلیغات
بفرما تو ..... دم در بده - پیشرفته ترین زیر دریایی (عکس)

بفرما تو ..... دم در بده

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ بفرما تو ..... دم در بده خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

اخبار علمی ایران مطلب : محققان چینی موسسه هاربین در حال توسعه یک زیردریایی مافوق صوت هستند که با سرعت ۵۸۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند.

چین تصمیم دارد یک زیر دریایی کنکورد بسازد؛ این پروژه توسط محققان چینی هاربین در حال توسعه است؛ این زیر دریایی قادر به پیمودن مسافتی با سرعت 5800 کیلومتر در ساعت است.

 دانشمندان موسسه تکنولوژی هاربین با توسعه این شناور مافوق صوت می‌توانند از شانگ های تا سانفرانسیسکو در کمتر از دو ساعت بروند؛ این سیستم براساس روشی به نام سوپر کاویتاسیون، پدیده‌ای که در آن کاهش فشار باعث تبخیر موضعی مایع و ایجاد حباب‌هایی می‌شود؛ آب را ایزوله می‌کند تا اصطکاک کمتری ایجاد شود.

این تکنیک توسط روسیه در زمان جنگ سرد به اژدر شاکوال با سرعت 370 کیلومتر در ساعت صورت گرفت؛در آن زمان مشخص شد حباب‌های تولید شده کوچک هستند و سرعت را محدود می‌کنند؛ محققان با ایجاد یک غشاء و فرآیندهای غشایی یک مایع خاص ساختند و توانستند این مشکلات را دور بزنند؛ با استفاده آن در زیردریایی توانستند برای به حداقل رساندن اصطکاک یک حباب هوا که به اندازه کافی بزرگ بود ایجاد کنند.

این دستگاه می‌تواند برای هدایت وسیله نقلیه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اولین برنامه این پروژه نظامی است و برای آماده شدن این تکنولوژی باید چند سال صبرکرد.

اخبار داغ,اخبار روز,پیشرفته ترین زیر دریایی

پیشرفته ترین زیر دریایی

اخبار داغ,اخبار روز,پیشرفته ترین زیر دریایی

 زیردریایی

اخبار داغ,اخبار روز,پیشرفته ترین زیر دریایی[ یکشنبه 9 شهریور 1393 ] [ 08:10 ب.ظ ] [ مصطفی ملک ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه